Didelių nuostolių dėl iš Islandijos atslinkusių ugnikalnio pelenų patyrę keliautojai gali dar daugiau jų turėti, jei nepasirūpins savo transporto priemonių stiklais.

Islandijos ugnikalnio vulkaninės kilmės pelenai pavojingi ne tik žmonių sveikatai, lėktuvų varikliams, bet ir automobilių stiklams.

Vulkaniniai pelenai – tai smulkios vulkaninių uolienų dalelės, kurios pagrinde susideda iš kvarco ir stiklo. Nors ir vadinami pelenais, tai yra kietos, netirpios vandenyje, abrazyvinės dalelės.

Patekę ant automobilio priekinio stiklo, jie gali pridaryti nemažai žalos, nes valytuvai kartu su vandens lašais stiklu trina ir ant jo pakliuvusus visus nešvarumus.

Sinoptikai neatmeta galimybių, jog pelenai gali vėl iškristi ant žemės arba, esant stipriam vėjui, nedidelis vulkaninių pelenų dalelių kiekis gali pakilti ir nuo žemės, todėl rekomenduojama reguliariai valyti transporto priemonių stiklus.

SUSIBRAIŽĘ STIKLAI KELIA PAVOJŲ

Eismo saugos specialistai tikina, kad 90 proc. eismo įvykių susiję su vairuotojų matomumu.

Kaip žinoma, viena iš svarbiausių gero matomumo sąlygų yra kokybiškas ir nesuraižytas priekinis automobilio stiklas.

Prieš keletą metų viename Australijos universitete stiklų gamintojų ir šalies kelių saugumo federacijos iniciatyva buvo atliktas tyrimas ir nustatyta, jog net šiek tiek įskilęs stiklas turi mažiau įtakos geram matomumui, nei daugybė plika akimi sunkiai įžiūrimų įbrėžimų, atsiradusių dėl stiklo nusidėvėjimo ar prastos jo priežiūros.

Pasak stiklų centro „Evelkas“ prezidento E.Zasimausko, laiku nepašalinus abrazyvinių vulkaninės kilmės pelenų dalelių, priekinis stiklas bus subraižytas. Taip pat, norint kad stiklas tarnautų ilgiau, reikia nepamiršti pasirūpinti ir valytuvais.

APSAUGOTI AUTOMOBILIŲ STIKLUS NESUDĖTINGA

„Mes susirūpinę, kad vairuotojai gali pakenkti savo transporto priemonių stiklams. Todėl rekomenduojame itin kruopščiai nusiplauti automobilio stiklus“, - teigia stiklų centro „Evelkas“ vadovas E.Zasimauskas.

Specialistai automobilių savininkams pataria atkreipti dėmėsį ir į valytuvų šluoteles. Rekomenduojama valytuvo gumelę nuvalyti servetėle, suvilgyta stiklo plovikliu, taip bus pašalinamos apnašos, kurios gadina pačią gumelę. To neatlikus, ne tik pažeidžiama valytuvo gumelė, bet ir subraižomas stiklas.

Stiklui plauti taip pat geriau naudoti specialius stiklo valiklius ar ploviklį, o ne paprastą vandenį.

Specialistai pažymi, jog rizika suraižyti automobilių stiklus iš tiesų sumažėja, jei palaikoma jų švara.

 
 

 

2009-12-29, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT)

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patenkino apeliacinį skundą, kuriuo buvo prašoma panaikinti administracinę nuobaudą, skirtą už motorinės transporto priemonės priekinių šoninių langų stiklų tamsinimą šviesos laidumą mažinančia plėvele.

Kaip nurodoma LVAT nutarime, administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo negali būti laikomas pažeidusiu Techninius reikalavimus naudojamoms kelių transporto priemonėms ir juose įtvirtintą draudimą papildomai apdoroti bet kokia plėvele automobilių stiklus, nes šis draudimas prieštaravo Europos Bendrijos steigimo sutarčiai.

Bylą nagrinėjusios LVAT teisėjų kolegijos vertinimu, paremtu Europos Bendrijų Teisingumo Teismo praktika, šis draudimas yra vertintinas kaip ribojantis laisvą prekių - šiuo atveju tamsinimo plėvelių, judėjimą tarp Bendrijos valstybių.

Techniniuose reikalavimuose naudojamoms transporto priemonėms yra nurodyta, kad automobilių stiklų, patenkančių į priekinį vairuotojo matomumo lauką, šviesos laidumas negali būti mažesnis nei 75 proc. priekinio stiklo ir 70 proc. priekinių šoninių stiklų.
LVAT pabrėžė, kad Lietuvoje buvo ir yra galima naudoti transporto priemonę su gamykliniu būdu tamsintais stiklais, jei jų pralaidumas nėra mažesnis už nustatytąjį. Todėl plataus masto absoliutus draudimas klijuoti bet kokias tamsinimo plėveles ant atitinkamų langų negali būti pateisinamas dėl jo neproporcingumo siekiamiems tikslams.

Anot Vyriausiojo administracinio teismo, administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens vairuotos transporto priemonės priekinių šoninių langų šviesos pralaidumas nagrinėjamoje individualioje byloje nustatinėjamas nebuvo. Taigi, nenustatyta, kad ginčo langų šviesos laidumas buvo mažesnis nei leistina.

Šaltinis:http://www.lvat.lt/naujienos/2009/gruodis/draudimas-tamsinti-automobili%C5%B3-langus-prie%C5%A1tarauja-europos-s%C4%85jungos-teisei.aspx

 
 

 

Tikrinant techninę transporto priemonės būklę, reikalaujama, jog nebūtų stiklo pažeidimų, trukdančių matyti kelią. Jei įtrūkimas netrukdo, neretai pamirštama: laiku nesutaisius įtrūkimo, jis gali išplisti per visą stiklą. Pažeistas transporto priemonės stiklas praranda apie 90% tvirtumo, todėl net ir nedidelis įtrūkimas gali išplisti neprognozuojama kryptimi. Tuomet jį sutaisyti jau nebeįmanoma, ir stiklą teks keisti nauju.

Mažas įtrūkimas – dideli nuostoliai

Stiklas įtrūksta visai netikėtai ir dažniausiai pačiu netinkamiausiu laiku. Tai gali tapti didele problema keleivių ir krovinių vežėjams, nes:
sutrikdomas paslaugų teikimas – tenka laukti, kol stiklas bus pakeistas arba turi būti keičiama transporto priemonė ir tik tada tęsiama kelionė.Tai ypač aktualu tarptautiniams vežimams;
tenka daryti staigius ir netikėtus pakeitimus vežimo grafikuose – grafikai yra sudėlioti minučių tikslumu, todėl netikėti nesklandumai gali sukelti rimtų ir nemalonių pasekmių, tokių kaip vėlavimas į lėktuvą, ekskursijų atšaukimas ir pan. ;
dėl skubaus remonto išauga išlaidos paslaugoms – kadangi tenka skubiai keisti arba stiklą, arba transporto priemonę, išauga vežimo paslaugų kainos, nes papildomai kainuoja degalai, vairuotojo darbo užmokestis, laikas ir kitos nenumatytos sąnaudos.

Ar galima išvengti stiklo įtrūkimo?

Pirmiausia reikia pasirūpinti, kad stiklo kokybė atitiktų aukščiausius originalaus detalių gamintojo (OEM) reikalavimus. Pakeistas stiklas turi atitikti tokius pačius reikalavimus ir atlikti tas pačias funkcijas, kaip ir ankstesnis.
Po pakeitimo kai kurie stiklai patiria didelį spaudimą arba gniuždymą. Taip dažniausiai nutinka su stiklais, pagamintas ne pagal OEM specifikacijas.
Tokius dažnai pigiai kainuojančius stiklus gamina trečiųjų šalių gamintojai, kopijuodami originalus. Tačiau jų gamyboje trūksta daug svarbios ir būtinos originalaus stiklo gamintojo informacijos: tikslių matmenų ir leisti leistinų tolerancijų, iš anksto nustatytų gamybos normų bei standartų ir kt.
Todėl ir tikimybė, jog toks stiklas tarnaus tiek pat laiko kaip ir originalus, mažesnė, o įtrūkimo tikimybė – didesnė.

Išeitis – rinktis pripažintų gamintojų produkciją

Priežastis, kodėl autobusų nuomos ir krovinių vežimo versle reikia rinktis originalius stiklus, labai aiški: keleiviams turi būti užtikrinama kelionė be trukdžių ir suteikiamas visiškas komfortas. Krovinys turi būti pristatytas laiku ir planuotomis sąnaudomis.
Štai kodėl geriausi autobusų ir sunkvežimių gamintojai reikalauja patikimų, ilgametę darbo patirtį turinčių ir kokybę užtikrinančių stiklų gamintojų. Vienas iš tokių – pasaulinis stiklų gamintojas „Pilkington“, kurio kokybės kontrolė leidžia visiškai pasitikėti, jog bus pristatytas stiklas, atitinkantis paviršiaus ir formos techninius reikalavimus.
Oficialus „Pilkington“ gaminių platintojas Lietuvoje – automobilių stiklų centras Evelkas.
Kiekvienas į transporto priemonę įstatytas stiklas privalo būti sertifikuotas. Evelko parduodami transporto priemonių stiklai turi Europos standarto E43R pripažinimo (sertifikavimo) ženklą, kuris suteikiamas gaminiui, atitinkančiam visus kokybės ir saugumo standartus.
Keisdami stiklą automobilių stiklų centre Evelkas, galite būti tikri, jog jis atitiks visus standartus, o darbas bus atliktas patikimai, saugiai ir tinkamomis sąlygomis. Evelkas taip pat užtikrina, jog stiklo remonto paslaugos bus atliktos laiku įmonės dirbtuvėse arba kliento patalpose bei suteikta pagalba užsienio valstybėse.

 
 

 

AutoStiklų centro Evelkas meistrai, kasdien keisdami automobilių stiklus, pastebi vieną iš dažniausiai pasitaikančių problemų – automobilių stiklų keitimo reikalavimų ir rekomendacijų nesilaikymą.

Automobilių stiklai yra konstrukcinės kėbulo dalys. Įklijuotas automobilio priekinis stiklas suteikia iki 40 % didesnį konstrukcijos tvirtumą.

Kaip žinoma, važiuojant automobiliu, stiklus veikia stipri pasipriešinimo jėga. Nuo stiklo įklijavimo kokybės priklausys, ar klijai laikys tvirtai, ar per siūles nepradės tekėti vanduo, ar nebus trikdomas radijo, navigacijos sistemų veikimas ir pan.

Įklijuojant stiklą reikia laikytis šių reikalavimų:

1. Stiklo negalima keisti nekontroliuojamomis aplinkos sąlygomis - klijuojamą paviršių būtina apsaugoti nuo dulkių, lietaus, sniego ir t.t.

2. Stiklų klijavimui gali būti naudojami dviejų rūšių klijai: vieno arba dviejų komponentų. Klijų džiūvimą sąlygoja šiluma ir drėgmė. Remiantis klijų gamintojų rekomendacijomis, idealios klijavimo sąlygos: temperatūra +22-23°C, santykinė oro drėgmė - 50 %.

  • Klijuojant vienkomponenčiais klijais, išlaikius šiuos reikalavimus, automobilį dažniausiai galima eksploatuoti po ~ 2-6 h (priklausomai nuo to, ar automobilyje yra oro pagalvių, ir kt. sąlygų ), o klijai visiškai sustingsta po 3 - 4 parų.
  • Dviejų komponentų klijai gali užtikrinti greitesnį transporto priemonės eksploatavimą - klijų techninėse instrukcijose nurodama, kad esant idealioms sąlygoms, dažniausiai jau po 1 h galima išvykti iš autoserviso. Tačiau šie klijai yra brangesni, reikalaujantys daugiau darbo sąnaudų. Tai lemia ir didesnius paslaugų kaštus.

Svarbu: AutoStiklų centro meistrai privalo tiksliai Jus informuoti, kiek laiko turi praeiti, kad galėtumėte saugiai važiuoti su pakeistu automobilio stiklu.

3. Pagal technines instrukcijas, keičiant automobilio stiklą, greta klijų naudojamas visas kompleksas papildomų medžiagų: gruntas, specialūs valikliai ir t.t.Pastebėta, kad dažnai iškylanti problema – stiklo atsiklijavimas. Taip nutinka būtent todėl, kad jis nebuvo tinkamai nuvalytas ar klijavimo paviršius nebuvo padengtas gruntu.

4. Džiūstant klijams, automobilis turi stovėti ant lygaus paviršiaus. Priešingu atveju stiklas gali pasislinkti į neteisingą padėtį.

5. Blogai įklijuotas stiklas ar tiesiog pasirinkti netinkami stiklų klijai gali įtakoti į stiklą įmontuotų radijo antenų, navigacijos, stiklo šildymo, lietaus jutiklių ar kitų sistemų elektros pralaidumą. Siekiant išvengti tokių nemalonumų, siūloma rinktis patikimus AutoStiklų centrus ir žinoti, kad reikia naudoti žemo elektros pralaidumo klijus.

„Atsižvelgdami į per 14 metų sukauptą darbo patirtį, galime drąsiai teigti, kad tinkamai įklijuotas priekinis stiklas, įvykus autoavarijai, neleidžia stiklo statramsčiui linkti į vidų ir stiklo šukėms sužaloti vairuotoją ar keleivį. Šį svarbų faktą būtina atsiminti keičiant priekinį stiklą, todėl reikia naudoti specialistų rekomenduojamas medžiagas ir darbo metodus“ - teigia visoje Lietuvoje veikiančių AutoStiklų centrų Evelkas prezidentas E. Zasimauskas.

Keisdami stiklą AutoStiklų centre Evelkas, Jūs galite būti tikri, kad darbas bus atliktas patikimai, saugiai ir tinkamomis sąlygomis.

 
 

 

Pažeistas automobilio stiklas praranda ~ 90% savo tvirtumo. Visai nedidelis stiklo įtrūkimas gali išplisti neprognozuojama kryptimi – tuomet jį sutaisyti jau nebebus įmanoma ir stiklą teks pakeisti nauju.

Įtrūkimų remontas skirtas sustabdyti pažeidimą, kad stiklas toliau neskiltų. Tačiau suremontuotas stiklas nebebus kaip naujas – įtrūkimas liks, tik mažiau pastebimas.

Kad ir koks būtų stiklo įtrūkimas – „žvaigždė“, „buliaus akis“ ar „kombinuotas“ – AutoStiklų centro Evelkas meistrai gali išspręsti Jūsų problemą per 30 min.

Galimi stiklo pažeidimai:

„Buliaus akis“
Tai vienas iš dažniausiai pasitaikančių stiklo įtrūkimo tipų, kurį galima suremontuoti taip, jog po remonto liktų mažai pastebimas stiklo pažeidimas. Tokie įtrūkimai dažniausiai būna apvalios formos ir nedidelio skersmens, todėl ir vadinami “buliaus akimi”.

„Žvaigždė“
Tai sunkiausiai remontuojamas pažeidimas, kadangi po tokio įtrūkimo nėra aiškaus stiklo sluoksnių atsiskyrimo. Šis įtrūkimas po remonto lieka pastebimas ir reikalauja daugiau laiko sąnaudų, tačiau tolimesnė stiklo eksploatacija problemų nesukelia.

„Kombinuotas“
Tai „buliaus akies“ ir „žvaigždės“ derinys. Šis įtrūkimas suremontuojamas nesunkiai, po sutvarkymo lieka mažai pastebimas stiklo pažeidimas.

.

Ką daryti, jei įtrūko Jūsų automobilio stiklas?
Jeigu pažeidimas yra mažesnis nei 2,5 cm diametro, jį galima sutvarkyti:

1. Įtrūkimo vietą nedelsiant užklijuokite lipnia juostele arba lipduku, kad nepatektų nešvarumų ir drėgmės;

2. Jei įtrūkimo vietą pastebejote vėliau, nuvalykite nuo jos nešvarumus ir tada užklijuokite lipnia juostele arba lipduku;

3. Kuo skubiau važiuokite į AutoStiklų centrą Evelkas, kad meistrai sutaisytų įtrūkimą. Nebūtina prieš tai skambinti meistrams, nes nustatyti, ar įmanoma sutaisyti įtrūkimą, galima tik pamačius įtrūkusį stiklą.

5 priežastys, kodėl verta taisyti priekinį stiklą:

1. Norint, kad stiklo pažeidimas neišplistų

Stiklo pažeidimas gali išplisti bet kuria kryptimi ir dažniausiai tokiu metu, kada to labiausiai nesitikima. O jei taip nutinka, kai Jūs vairuojate, tai gali sukelti rimtų pasekmių!

2. Norint sutaupyti laiko

Stiklo įtrūkimo remontas trunka trumpiau nei jo pakeitimas, pažeidimas gali būti pašalintas per 30 minučių ir Jums nereikės palikti automobilio servise. Stiklo įtrūkimus Jūs galite susitvarkyti artimiausiame AutoStiklų centro Evelkas filiale visoje Lietuvoje, kur jų remontas atliekamas be eilės.

3. Norint sutaupyti pinigų

Stiklo įtrūkimo remontas sudaro tik apie 10 procentų ar net mažiau naujo stiklo kainos.

4. Norint išsaugoti originalų (fabrikinį) stiklo įmontavimą

Jūsų automobilio stiklas (jeigu jis vis dar tas pats, kokį įmontavo gamykloje) yra įmontuotas pagal tam tikrus kokybinius ir technologinius reikalavimus. Jis yra konstrukcinė kėbulo dalis, suteikianti papildomą ir būtiną tvirtumą kėbului, stogui, o taip pat garantuojanti sandarumą. Tai ne visada pasiseka atstatyti, kai stiklas keičiamas netinkamomis sąlygomis, nesilaikant technologinių reikalavimų, ar kai darbus atlieka neprofesionalai, naudodamiesi netinkamais spec. įrankiais ir pan.

Keisdami stiklą AutoStiklų centre Evelkas, galite būti tikri, kad darbas bus atliktas greitai ir patikimai, pagal visus kokybinius ir technologinius reikalavimus.

5. Siekiant būti atsakingais už mus supančią gamtą

AutoStiklų centras Evelkas, jei tik įmanoma, stengiasi sutaisyti įskilusį priekinį stiklą, taip taupydamas Jūsų pinigus ir laiką bei būdamas atsakingas už mus supančios gamtos išsaugojimą.

Stiklas gamtoje suyra tik per 900 metų, tad kiekvienas sutaisytas stiklo įtrūkimas reiškia, kad mažiau nebeeksploatuojamų stiklų pateks į savartyną.

 
 

 

Išdužo Jūsų automobilio stiklas? Evelkas išdužusį stiklą pakeis greičiausiai - profesionalios techninės įrangos ir kvalifikuotų darbuotojų dėka. Darome viską, kad klientus aptarnautume greičiausiai ir sutaupytume jų brangų laiką. Tai padaryti mums leidžia ilgametė patirtis ir išvystyta įmonės veikla.

Keičiant stiklus Evelke, nereikia laukti dienos, dviejų ar savaitės, nes mes visuomet sandėliuose turime paruoštų keitimui Audi, VW, BMW, Ford ir daugelio kitų automobilių stiklų.

Mūsų turimi stiklai yra pagaminti tuose pačiuose stiklo fabrikuose, naudojant tokius pačius įrengimus, kur gaminami originalūs stiklai automobilių gamykloms.

Jums paskambinus į Evelką, mes rezervuosime vietą Jūsų automobiliui, iš anksto paruošime naują stiklą - taip greičiau Jūs vėl galėsite važiuoti savo automobiliu.

Savo patalpose Kaune vienu metu galime aptarnauti:

  • 15 - 20 tik lengvųjų automobilių;
  • arba 3 autobusus ir 10 lengvųjų automobilių;
  • arba 3 autobusus, 5 lengvuosius automobilius ir 2 - 3 sunkvežimius.

Jeigu Jūs negalite patys atvykti savo automobiliu į Evelko dirbtuves, Evelko meistrai atvažiuos ir pakeis stiklą ten, kur yra Jūsų automobilis. Evelko meistrai turi specialiai pritaikytą ir su visa reikalinga įranga „dirbtuvę ant ratų”, taigi stiklas bus pakeistas profesionaliai ir patikimai.

Palikę automobilį Evelko dirbtuvėse, sulauksite meistrų skambučio, kai tik Jūsų automobilio stiklas bus pakeistas.